Czy zalepienie kontrolki airbag to dobry pomysł?

Nie budzi wątpliwości, że każda kontrolka na desce rozdzielczej może drażnić. Szczególnie, gdy nie wiemy jak się jej pozbyć lub każda próba pozbycia się jej kończy się fiaskiem.
Może właśnie chcesz sprzedać samochód? A co jak potencjalny nabywca zwróci na to uwagę i zrezygnuje z zakupu przez kontrolkę?

Zakleję kontrolkę tak, by nie było jej widać

Zaklejenie kontrolki czarną taśmą, zamazanie markerem, wyjęcie diody. To tylko niektóre z pomysłów.

Zastanów się najpierw czy warto.

Każda kontrolka ma swoje zadanie. Została stworzona po coś.
Kontrolka poduszki (airbag, SRS) została stworzona po to, by informować o usterkach w systemie bezpieczeństwa. Jest to najważniejszy system w samochodzie, który odpowiada za nasze zdrowie i życie. Innymi słowy, jeśli na desce rozdzielczej świeci się kontrolka airbag, to sterownik sygnalizuje, że jeden lub kilka podzespołów systemu bezpieczeństwa nie działa prawidłowo. Nie ignorujmy tego!

Aby pozbyć się kontrolki wystarczy znaleźć przyczynę jej świecenia i naprawić usterkę.

Zaklejając kontrolkę nie usuwasz problemu, a jedynie go zasłaniasz. Pamiętaj, że podczas wypadku kierowca i pasażerowie nie będą prawidłowo zabezpieczeni.
Jeśli sprzedajesz samochód, nie zaklejaj kontrolki ciemną taśmą – w ten sposób narażasz następnego użytkownika samochodu na utratę zdrowia/życia przy ewentualnym wypadku.

Przeczytaj jak pozbyć się kontrolki w bezpieczny sposób:
Dlaczego świeci się kontrolka airbag / SRS i jak się jej pozbyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *