Montaż emulatora maty i zapinki pasa – Suzuki US

Instrukcja montażu emulatora maty
- SUZUKI US
(Vitara, Grand Vitara, SX-4, Swift)

Przedstawiamy krótki filmik montażowy:

1. Wyłącz zapłon.

2. Pod fotelem pasażera znajdź białą 3-pinową wtyczkę maty z 3 przewodami: białym, czerwonym oraz brązowym. Wtyczka została oznaczona na zdjęciach poniżej.

3. Odłącz tę wtyczkę i w jej miejsce podłącz emulator maty.

4. Jeżeli Twój samochód wyposażony jest w czujnik zapięcia pasa, po podłączeniu emulatora maty cały czas będzie włączone przypomnienie o zapięciu pasa. Aby je wyeliminować należy podłączyć do instalacji samochodu emulator zapięcia pasa, który był w zestawie z emulatorem maty. Przewody zapinki pasa oznaczone są na zdjęciu pomarańczowym kolorem. W różnych egzemplarzach samochodów to podłączenie może wyglądać różnie. Przed podłączeniem upewnij się, że to na pewno wiązka zapinki pasa. Pamiętaj, aby podłączyć go do instalacji samochodu, a nie do zapinki pasa. Do złączenia przewodów emulatora pasa z instalacją można użyć złączek zaciskowych, które były w zestawie z emulatorem lub można zlutować przewody.

5. Zwykle po podłączeniu emulatora konieczne jest usunięcie błędu przy użyciu oprogramowania diagnostycznego.

Kliknij na zdjęcie, by je powiększyć
Kliknij na zdjęcie, by je powiększyć
Wtyczka zapinki pasa
Podłączony emulator pasa

UWAGA. Po zamontowaniu emulatora nie wolno przewozić dziecka w foteliku na przednim fotelu, ponieważ poduszka powietrzna zawsze zadziała w podczas wypadku – samochód funkcjonuje tak, jakby fotel pasażera był zawsze zajęty przez osobę dorosłą.

Emulator powinien być montowany przez mechanika lub osobę wykwalifikowaną w systemach SRS.